Стандард

Бауер

ЕКОНОМИЈА

БАУЕР доби речиси 565 илјади евра за втората фаза за изградбата на покриен градски пазар во Велес

Влатко Зорба
Друштвото за градежништво, трговија и услуги БАУЕР БГ ДОО Скопје го доби тендерот од Општина Велес вреден 34,696,686 денари или 564,174 евра Изградба на покриен...
КОМПАНИИ

Анѓушев: Законот за финансиска поддршка на инвестиции е атрактивен и привлекува голем интерес во светот (ВИДЕО)

msp-admin
Заменик претседателот во Владата на Северна Македонија, задолжен за економските ресори Кочо Анѓушев, на отворањето на фабриката на компанијата „Баумер“ денеска посочи дека е една...