СТАНДАРД life

Бил Гејтс

КОМПАНИИ

Најбогатите луѓе во светот станаа „потешки“ за 845 милијарди долари за време на пандемијата

msp-admin
Џеф Безос, Бил Гејтс, Марк Закерберг и други американски милијардери забележаа вртоглав раст на нивното богатство во последните шест месеци. Во исто време, милиони Американци...
ЕКОНОМИЈА

Бил Гејтс ќе насочи скоро 40 милијарди долари за борба против коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Основачот на Мајкрософт, милијардер и филантроп, Бил Гејтс, за „Фајненшл тајмс“ изјави дека очекува дека неговата фондација скоро целосно ќе се осврне на пандемијата на...