Стандард

Брент

КОМПАНИИ

Брент надмина 70 долари за барел, највисока цена во последниве 2 години

Влатко Зорба
Северноморската нафта Брент ја надмина цената од 70 долари за барел денес, првпат од почетокот на пандемијата „Ковид-19“, а американската нафта достигна највисоко ниво по...
КОМПАНИИ

Цената на нафтата „Брент“ над 65 долари за прв пат од јануари 2020 година

Влатко Зорба
Цената на суровата нафта „Брент“ надмина 65 долари за барел за прв пат од 21 јануари 2020 година, покажуваат податоците на берзата. Заклучно со 02,05...
КОМПАНИИ

„Голдман Сакс“: „Брентот“ ќе чини 65 долари до лето

Влатко Зорба
Цените на нафтата изненадувачки се задржуваат, а се повеќе земји воведуваат мерки за штедење и ги затвораат економиите. Клучна причина за релативно високите цени на...
КОМПАНИИ

По договорот на ОПЕК+, цената на „Брент“ скокна на 54 долари

Влатко Зорба
Цената на суровата нафта „Брент“ се искачи над 54 долари за барел, првпат од 26 февруари минатата година, покажуваат податоците на берзата. Во средата наутро,...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!