Стандард

Енергетска заедница

ЕКОНОМИЈА

С. Македонија во 2020 година: 6 „црвени знамиња“ од извештајот на Енергетската заедница (инфографик)

Влатко Зорба
Како член на Енергетската заедница, Северна Македонија има обврска да усогласи одредени национални закони за енергетика, клима и животна средина со законодавтсвото на ЕУ. Секоја...
КОМПАНИИ

Бислимоски избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница

msp-admin
Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски едногласно е избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница (Energy Community Regulatory Board...
ЕКОНОМИЈА

Анѓушев од Вашингтон: Енергетската заедница ја прогласи С. Македонија за лидер во спроведување на енергетските реформи

Влатко Зорба
Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, ја започна работната посета во Вашингтон ДЦ, со учество на панелот „Енергетска безбедност во...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!