Стандард

Јуан

КРИПТОВАЛУТИ

Биткоинот го „турка“ јуанот во дигиталниот свет

Влатко Зорба
Неодамнешниот рекорден раст на вредноста на биткоинот би можел да биде една од причините за обновување на интересот за проектот „дигитализација“ на јуанот, според Националната...
КОМПАНИИ

Пекинг утре почнува го тестира дигиталниот јуан?

Влатко Зорба
Градот Пекинг ќе дистрибуира 50.000 пакети, наречени „црвени пликови“, на своите граѓани, со 200 јуани (30,9 американски долари) во кинеска дигитална валута. Ова денеска го...
КОМПАНИИ

Доларот тоне се подлабоко, јуанот и еврото растат

Влатко Зорба
Со рекордно ниски каматни стапки во САД, огромен дефицит на САД и континуирана глобална трговија, доларот ослабна уште повеќе со влегувањето во новата година –...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!