Стандард

Капитол

АНАЛИЗИ

По експлозијата на Трамп – дали има потреба од нови правила на Интернет?

Влатко Зорба
Со години, @Realdonaldtrump управуваше со Интернет – барем во САД. Американскиот претседател го искористи својот профил на Твитер за отпуштање министри, малтретирање на газдите на...
КОМПАНИИ

PayPal ги блокираше сметките на организаторите на немирите во Вашингтон

Влатко Зорба
Платформата за плаќање PayPal објави дека го блокирала пристапот до страницата за јавно финансирање GiveSendGo затоа што преку не се собирале средства за организации вклучени...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!