СТАНДАРД life

Пејпал

КОМПАНИИ

PayPal најверојатно нема да инвестира во биткоини

Влатко Зорба
PayPal Holdings Inc најверојатно нема да купи криптовалути како што е биткоин, изјави во четвртокот главниот финансиски директор за плаќањa на компанијата, Џон Рејни, за...
КРИПТОВАЛУТИ

PayPal со сериозни крипто амбиции

Влатко Зорба
На денот кога PayPal ја објави својата заработка, компанијата објави нови детали за своите планови за крипто. Овие планови вклучуваат нова специјална деловна единица за...
КОМПАНИИ

PayPal ги блокираше сметките на организаторите на немирите во Вашингтон

Влатко Зорба
Платформата за плаќање PayPal објави дека го блокирала пристапот до страницата за јавно финансирање GiveSendGo затоа што преку не се собирале средства за организации вклучени...
КОМПАНИИ

Колемишевски: Преку PayPal, ќе овозможиме да се продаваат и нашите производи на светскиот пазар

msp-admin
Заменик министерот за економија Кирил Колемишевски денеска се сретна со Венко Глигоров и истакна задоволство од овозможувањето на PayPal во државата, но дека ќе се...