Таг : карантин

Фудбал

Руски фудбалер ги наруши правилата за карантин и се врати дома

Влатко Зорба
Фудбалерот на шпанскиот прволигаш Селта Виго, репрезентативецот на Русија, Фјодор Смолов, го наруши карантинот кој е на сила во Шпанија поради пандемијата од коронавирус и...
МАКЕДОНИЈА

Завршува државниот карантин за 160 македонски граѓани

Влатко Зорба
Денеска завршува државниот карантин за 160 македонски граѓани, кои поминаа 14 дена во строги безбедносно-здравствени услови во хотелот „Ибис“ во Скопје (Тафталиџе) и во депандансот...
Политика

Забрането движење во Куманово од 21 часот вечерва од 05 часот во понеделник

Влатко Зорба
Од 21:00 часот вечерва, па сѐ до 05:00 часот во понеделник Куманово ќе биде во карантин, соопшти потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири. Преку недела карантинот...
МАГАЗИН

Сигурно ќе се препознаете: 11 типа луѓе во карантин и нивните смешни описи

Stefanija Kuzmanovska
Поминаа три недели недели од затворањето на продавниците, кафулињата, рестораните и други места за дружење. Живееме без пиење кафе на плоштад и на кеј, без...
МАКЕДОНИЈА

Во хотелот „Молика“ сместени уште 26 лица во државен карантин

Берта Китинска
Во хотелот „Молика“ на Пелистер синоќа пристигнала уште една група од 26 лица за претстој во државен карантин. Од АД ЕСМ, кој стопанисува во овој...
Фудбал

Боатенг казнет за напуштање на карантинот поради неговиот болен син

Влатко Зорба
Баерн Минхен го казни својот играч Џером Боатенг за кршење на правилата за карантин и го напушти градот без одобрување на клубот. Боатенг го напуштил...
МАГАЗИН

Позната блогерка направи список на 60 работи што можете да ги направите во карантин (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Блогерката и јутјуберка Калин Николсон, попозната по прекарот Koze, веќе подолго време е популарна поради нејзините совети за живот. Затоа не е изненадувачки што оваа...
МАКЕДОНИЈА

Учениците од „Илија Николовски – Луј“ и диригентот Ле Фи Фи направија ремек дело (ВИДЕО)

Берта Китинска
Дека онлајн-наставата може да биде забавна е доказ ова видео. Учениците од ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“ и диригентот Ле Фи Фи за време на...
МАКЕДОНИЈА

Во хотелите на АД ЕСМ на Попова Шапка сместени 154 лица во државен карантин

Во хотелите „Попова Шапка” и „Славија” на Попова Шапка, кои се во сопственост на АД ЕСМ, во државен карантин поради коронавирусот сместени се 154 лица....
Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс може да излезе од самоизолација

Принцот Чарлс закрепнува од заразата со коронавирус и сега може да ја напушти самоизолацијата, откако помина седум дена во карантин. Неговата сопруга Камила Паркер Боулс...