Таг : купува

ЕУ

Брисел купува дополнителни дози на Ремдесивир, недостатокот на овој лек во Европа

Stefanija Kuzmanovska
Европската комисија денес објави дека постигнала договор со американската компанија „Гилијад“ за набавка на дополнителни дози за лекување на околу 3.400 пациенти со лекот Ремдесивир,...
Забава

Еве која е голата жена која купуваше лубеница – нејзиното име кажува сè

Stefanija Kuzmanovska
Се испостави дека мистериозната девојка која прошета по автопатот, купи лубеница и со тоа се прослави на Интернетот, била позната подолго време на Панчево и...
ЕКОНОМИЈА

Еве што се купува во Европа за време на пандемијата

Stefanija Kuzmanovska
Кризата предизвикана од пандемијата на вирусот „Ковид-19“ не само што ги промени социјалните и работните навики на Европејците, туку и нивните навики на исхрана и...
Компании и пазар

Кој најмногу го купува руското злато?

Stefanija Kuzmanovska
Велика Британија минатата година од Русија купи злато во вредност од 5,33 милијарди долари, што е 93% од вкупниот руски извоз на овој благороден метал,...