Таг : лет

МАКЕДОНИЈА

Денеска со два лета од Виена и Базел пристигнуваат 360 наши сограѓани

Владата на Република Северна Македонија подготви безбеден и строго контролиран автобуски превоз за нашите сограѓани кои ни пристигнуваат денеска со летовите од Виена и Базел....
МАКЕДОНИЈА

Со специјален лет граѓаните кои се во Словенија се враќаат државава

Влатко Зорба
Со специјален лет на компанијата Виз Еир, околу 130 наши граѓани кои престојуваа во Словенија се враќаат дома во Северна Македонија. Како што јави дописникот...
Забава МАГАЗИН

Гвинет Палтроу во паника од коронавирусот

Кристина Денесовска
Гвинет Палтроу призна дека не и е сеедно што се однесува на коронавирусот па за време на летот за Париз не ја тргнала маската за...
Регион

„Коха“: Линијата Белград – Приштина се заканува на независноста на Косово

Влатко Зорба
Приштинскиот весник „Коха диторе“ проценува дека „косовската државност се доведува во прашање“ заради директниот лет помеѓу Приштина и Белград. Како што наведуваат, во документот потпишан...
МАГАЗИН Патувања

Што е неопходно да знаете пред да полетате со авион?

user2
Патувањето со авион на некои им е сосема нормална и рутинска работа, а други, дури и ако претходно летале многупати, повторно и повторно се чувствуваат...