СТАНДАРД life

Море

МК Сцена

Каролина Гочева сподели слики од море и романтичните моменти со сопругот Михаил Корубин

Radmila Tasevska
Македонската поп-дива Каролина Гочева дефинитивно според фотографиите објавени на социјалната мрежа Инстаграм имаше неверојатно лето, исполнето со работни ангжамани, но и со многу интересни патувања. Меѓу...
Здравје

Ве „изгорела“ медуза? Еве што треба да направите!

Urednik
Колку и да се фасцинантни по изглед, тие имаат и одредена стравопочит кон човекот. Деновиве владеат медузи, а нивните блиски средби со луѓето често доведуваат...
ЕКОНОМИЈА

Гран Канарија: Канцеларија покрај море, без корона на повидок

Stefanija Kuzmanovska
За многумина, тоа е сон: работа без канцеларија и под жешкото сонце на југот. Затоа Канарските острови, покрај туристите, сакаат да привлечат и „дигитални номади“...