Стандард

Пивари

БИЗЛАЈФ

Германските пивари бараат помош од владата

Влатко Зорба
Во отвореното писмо до владата во понеделникот, германските пивари побараа финансиска помош затоа што се во опасност од колапс поради наглиот пад на побарувачката во...
КОМПАНИИ

Коронавирусот ги фрли пиварите на колена

Влатко Зорба
Во моментов, помалку од 30% од баровите и рестораните се отворени во Европа, бидејќи многу земји повторно прибегнаа кон строги мерки поради пандемијата во декември....
КОМПАНИИ

Пивари во Европа преминуваат во производство на средства за дезинфекција

msp-admin
Пивари и дестилерии ширум Европа ги користат своите производствени капацитети за да направат средства за дезинфекција на рацете и да помогнат во борбата против епидемијата...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!