Таг : плаќа

АНАЛИЗИ

Гардијан: Ердоган им плаќа на сириските бунтовници 700 евра месечно за да се борат против Ерменија

Stefanija Kuzmanovska
Турција ангажира бунтовници кои дејствувале во сириската провинција Идлиб за да му помогнат на Азербејџан во борбата против Ерменија, пренесува „Гардијан“, повикувајќи се на извори...
СВЕТ

Трамп: Ако Русија им плаќала на Талибанците, ќе бидам многу лут

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави денеска дека би бил многу лут доколку се испостави дека тврдењата на американското разузнавање дека Русија им плаќала на...
СВЕТ

Шпанија им ги плаќа тестовите за корона на странските туристи

Stefanija Kuzmanovska
Шпанското туристичко здружение ЦЕХАТ денеска понуди да им ги плати тестовите за коронавирус на странски туристи, со цел да ги охрабри посетителите да доаѓаат во...