Стандард

земја

ЕКОНОМИЈА

Оваа европска земја планира да воведе четиридневна работна недела, причината не е отпуштање на работници

Берта Китинска
Многу компании испратија работници на принуден одмор или ги отпуштија за време на пандемијата, што е глобален удар врз економијата Четиридневната работна недела е тема...
ЕКОНОМИЈА

Извозот на оваа земја лани надмина 2.499 илјади милијарди долари

Stefanija Kuzmanovska
Кина минатата година извезе производи ширум светот во вредност од 2.499 илјади милијарди долари, покажуваат податоците на World’s top exports. Најголем дел од тој износ...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!