Стандард

победа

КОМПАНИИ

Технолошките лидери ја слават победата на Бајден

msp-admin
Директорите и извршните директори во Силиконската долина му честитаа на избраниот претседател Џо Бајден и новоизбраната потпретседателка Камала Харис на победата на претседателските избори во...
КОМПАНИИ

Изборите во САД донесоа голема победа за канабис индустријата

msp-admin
И покрај неизвесноста околу изборите во САД, веќе постои јасен победник – локалните компании за канабис, пишува Блумберг. Индустриските лидери се радуваа откако марихуаната беше...
ТЕХНОЛОГИЈА

Голема победа на „Епл“, не мораат да платат 14,9 милијарди долари

msp-admin
„Епл“ денеска оствари голема правна победа против европските регулатори за борба против довербата, затоа што европскиот суд ја отповика одлуката од 2016 година, со која...