Таг : предупредува

Технологија

WhatsApp предупредува: Не ги преземајте овие апликации!

Stefanija Kuzmanovska
Корисниците на WhatsApp, најпопуларниот месинџер во светот, треба да бидат свесни за опасностите што доаѓаат од лажни верзии на оваа популарна апликација. Имено, на бројните...
СВЕТ

СЗО предупредува: Епидемијата се забрзува, постојат докази за пренесување преку воздух

Stefanija Kuzmanovska
Светската здравствена организација (СЗО) денеска предупреди дека „епидемијата се забрзува“ и „се појавуваат докази“ за пренос на „ковид-19“ преку воздух, откако 239 меѓународни експерти повикаа...
ЕКОНОМИЈА

САД предупредуваат на пад на доларот следната година

Stefanija Kuzmanovska
Американската валута може да девалвира за една третина во 2021 година, предупреди претседателот на банката „Морган Стенли Азија“, Стивен Роуч и додаде дека ова може...