СТАНДАРД life

whatsapp

ТЕХНОЛОГИЈА

WhatsApp ги применува новите правила од денес, еве што ќе се случи ако не ги прифатите

Денес стапува на сила нова контроверзна политика за приватност на најпопуларната апликација за разговор WhatsApp. Ажурираниот договор со корисниците му дава на Facebook дозвола да...
ТЕХНОЛОГИЈА

Бројот на WhatsApp корисници расте и покрај новите правила

Апликацијата WhatsApp немаше идеален почеток во 2021 година, но бројот на корисници сè уште расте. На самиот почеток на годината, апликацијата во сопственост на Facebook...
КОМПАНИИ

Доколку не ги прифатите новите правила до 15 мај, WhatsApp ве брише

Влатко Зорба
Големата прашина што се крена на почетокот на годината околу новите правила за приватност воведени од WhatsApp, поради што огромен број на корисници ја напуштија...
ТЕХНОЛОГИЈА

Нова измама е вистински кошмар за милиони корисници на WhatsApp

Влатко Зорба
WhatsApp со години го користат огромен број луѓе ширум светот и одамна е најпопуларна апликација за разговор. Затоа е голема работа кога одеднаш се случува...
ТЕХНОЛОГИЈА

Што ќе се случи со оние кои не ги прифаќаат новите правила на WhatsApp?

Влатко Зорба
WhatsApp ни дозволи неколку недели да ги заборавиме полемиките што ги предизвикаа со објавувањето на новите правила за употреба, но потоа започнаа повторно со дополнителни...
ТЕХНОЛОГИЈА

WhatsApp предупредува: Не ги преземајте овие апликации!

msp-admin
Корисниците на WhatsApp, најпопуларниот месинџер во светот, треба да бидат свесни за опасностите што доаѓаат од лажни верзии на оваа популарна апликација. Имено, на бројните...