Стандард

Рено

КОМПАНИИ

Рено дефинитивно се збогува со дизел моторите и брзото возење

Влатко Зорба
Француски Рено е уште еден светски производител на автомобили кој се откажува од производство на дизел мотори. Директорот на таа компанија, Лука де Мео, потврди...
КОМПАНИИ

Рекордна загуба на Renault, најавена тешка година

Влатко Зорба
Минатата година француски Renault работеше со рекордна загуба од осум милијарди евра, што ги надмина прогнозите на аналитичарите. „Оваа година исто така ќе биде предизвик,...
КОМПАНИИ

Renault подготвува електрична „четворка“ во ретро стил

Влатко Зорба
Францускиот производител ќе ја искористи безвременската популарност на моделот „Renault 4“ за својата електрична офанзива. Кон средината на јануари, Renault го претстави концептот „5 EV...
КОМПАНИИ

Renault сака да стане технолошка компанија која работи со автомобили

Влатко Зорба
Францускиот производител на автомобили Renault усвои амбициозен план за намалување на трошоците до 2025 година, со цел забрзување на електрификацијата на моделите, објави извршниот директор,...
КОМПАНИИ

По протерувањето на Карлос Гон – Нисан и Рено се соочуваат со крах на берзата

msp-admin
Скандалите околу Карлос Гон сеодразија на автомобилските компании што ги водеше – Рено и Нисан, пишува Блумберг. Двете компании се производителите на автомобили со најлоши...