Таг : Справување

Анализи

Штетите врз економијата ќе бидат видливи на крајот од кризата со коронавирусот

Александар Тодески
Министрите од економските ресори вчера на прес конфенреција го презентираа првиот сет економски мерки за помош на најзагрозените бизниси од кризата поради коронавирусот. Меѓу првите...
МАКЕДОНИЈА

Координирани и засилени активности за справување со отпадот

Stefanija Kuzmanovska
Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во текот на вчерашниот ден одржа средба со новоименуваниот в.д. директор на „Дрисла“ – Скопје ДОО,...