Таг : Бизнис сектор

Анализи

Штетите врз економијата ќе бидат видливи на крајот од кризата со коронавирусот

Александар Тодески
Министрите од економските ресори вчера на прес конфенреција го презентираа првиот сет економски мерки за помош на најзагрозените бизниси од кризата поради коронавирусот. Меѓу првите...
Политика

Владата и бизнис секторот заеднички ќе се справуваат со проблемите од коронавирусот

Влатко Зорба
Претседателот на Владата Оливер Спасовски и заменичките на претседателот, Радмила Шекеринска и Мила Царовска заедно со владиниот економски тим и повеќе министри, денеска одржаа работна...
МАКЕДОНИЈА

Штафетна трка на бизнис секторот во Скопје

Влатко Зорба
Во Скопје денеска ќе се одржи штафетна трка за тимови од македонскиот бизнис сектор во организација на здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“....