Стандард

земјоделци

ЕКОНОМИЈА

УЈП: Во тек е исплатата на поврат на данок на личен доход на земјоделците

Влатко Зорба
Управата за јавни приходи соопшти дека во тек е исплатата на поврат на данок на личен доход на земјоделците кои во текот на 2019 година...
ЕКОНОМИЈА

Поддршка до 20 илјади евра за 265 млади земјоделци, се вложуваат 190 милиони денари во земјоделското производство

Влатко Зорба
Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството...
ЕКОНОМИЈА

Од ИПАРД 2 програмата на располагање 9,2 милиони евра на земјоделците

Сите земјоделци кои сакаат да ги модернизираат фармите од денеска па се до 14 април 2020 година, ќе може да аплицираат за добивање на финансиска...
ЕКОНОМИЈА

Димковски: Трипуновски тотално ги извртува информациите за повратот на персоналниот данок на доход за земјоделците

Влатко Зорба
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски во вечерашната емисија „Економски магазин“, на телевизијата Алсат-М, на која се соочи со дополнителниот заменик-министер, Цветан Трипуновски...
ЕКОНОМИЈА

Исплатени 98,3 милиони денари субвенции на вкупно 4.207 земјоделци

msp-admin
На сметките на вкупно 4.207 земјоделци се исплатени околу 98,3 милиони денари, соопшти денеска Платежната агенција . Како што информираат, станува збор за мерката „Дополнителна помош...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!