Стандард
ЕКОНОМИЈА

На 21-ви јануари угостителските објекти ќе добијат дозвола за работа до 21:00 часот

Министерот за здравство, Венко Филипче во одговор на новинарско прашање денеска изјави дека на 21 јануари ќе донесе одлука за продолжување на работата на угостителските објекти до 21 часот, но и можноста нивното работно време да се продолжи до 23 часот.

„Мерките кои беа воведени пред Нова година дадоа резултат, имаме стабилна состојба и засега друго олабавување нема да има“, рече министерот по посетата на Институтот за судска медицина.

Поврзани вести

УЈП: Од 12 јуни, по 20 отсто од данокот за македонските производи

Еуросупер БС – 95 поскапува за пола денар, останатите горива ќе се продаваат по иста цена

Влатко Зорба

Mакедонските граѓани трошат над 10 милијарди денари на домашни производи за една година

error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!