Стандард
ЕКОНОМИЈА

Со ребалансот нема кратење на парите за финансирање на политичките партии

Со ребалансот на Буџетот нема никакви дополнителни промени на ставката за финансирање на политичките партии, посочи денеска министерката за финансии Нина Ангеловска.

-Со одлуката за прераспределба помеѓу буџетските корисници и фондовите која беше усвоена пред еден месец имаше кратење на ставката за финансирање на политичките партии и таа ставка сега со ребалансот на Буџетот нема претрпено никаква промена. Во моментов на таа ставка во таа програма има околу 106 милиони денари во рамки на Министерството за правда, рече Ангеловска во одговор на прашање на денешната прес-конференција во Владата.

Поврзани вести

Економист на „Дојче Банк“: Веќе нема слободен пазар

Stefanija Kuzmanovska

Цени достапни за сите, македонско Сен Тропе преплавено со туристи

Берта Китинска

Арена Спорт во понудата на Неотел

Влатко Зорба
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!