СТАНДАРД life

Храна

Храна

Салата од компири и јајца – гарнир или комплетен оброк

Urednik
Салата од компир е како празно платно за сликање, толерира речиси сè што ќе ставите во неа, а вкусовите навистина можат да бидат многу различни....
Храна

Направете сами сос од песто: Полесно е отколку што мислите

Urednik
Пестото од босилек своите корени ги има во Џенова, дел од Лигурскиот регион во Италија. Секое од тамошните семејства има свој начин на подготовка, со...
Храна

Лутеница која потсетува на детството – пробајте го рецептот!

Urednik
Лутеница е одличен прилог за јадења со месо, особено специјалитети на скара. Подгответе неколку тегли и воодушевете ги сите следниот пат кога ќе бидете околу...
Храна

Осо буко со зеленчук! Италијански специјалитет за цело семејство

Urednik
Ова универзално популарно јадење потекнува од Милано. Иако е многу лесно за подготовка, остава долготрајно задоволство и после јадење…Уживајте! Состојки: * телешка коленица * две...
Храна

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ Крофни со сланина кои ќе го натераат секое куче среќно да мавта со опашот

Urednik
Секое куче заслужува добар оброк, а само најблиските ќе добијат ручек подготвен со љубов. Еден таков оброк се крофните со сланина кои ќе го направат...