СТАНДАРД life

Храна

Храна

Направете си мајонез, ќе го добиете омилениот прилог

Urednik
Мајонезот е омилен прилог на многу луѓе, а снаодливите домаќини/ки успеваат одвреме-навреме да му најдат нова намена, како што е, да речеме, главната состојка во...
Храна

Вкусни колачиња со какао и бадеми ќе станат омилената закуска на вашето семејство

Urednik
Се ближат постудените денови кога повеќето уживаат во топлината на домот, под ќебе и со добар филм или серија. Овие колачиња се идеални како слатка...
Храна

Солени вафли со спанаќ, шунка и кашкавал: Совршен појадок за напорни утра

Urednik
Рецептот за овие вкусни вафли исполнети со спанаќ, шунка и кашкавал е идеално решение за брз појадок за време на напорно утро. Со додавање на...
Храна

Хумус со печени пиперки: Идеја за нешто посно и вкусно

Urednik
Ако сакате нешто дома што можете да го „кснете“ помеѓу оброците или едноставно сакате хумус за појадок, вечера или како прилог, имаме одличен рецепт за...