СТАНДАРД life

Храна

Храна

Рецепт за најпопуларната роденденска торта во Југославија, која денес е заборавена

Urednik
Ги красеше сите роденденски прослави, децата ја обожаваа, а најголемата предност и е што не треба да се пече и е готова за само 45...
Храна

Пилешко „Алфредо“ – ручек готов за помалку од половина час

Urednik
Пилешкото „Алфредо“ е совршен рецепт за сите оние кои не сакаат да поминуваат многу време во кујната – или едноставно немаат доволно… Процесот на подготовка...
Храна

Искористете ја сезоната: Џин во комбинација со круша и ванила

Urednik
Додека природата полека се подготвува за есен и ни нуди богатство на плодови, наше е да ги искористиме на најдобар можен начин. Покрај вкусните јадења...
Храна

Колач со пудинг и јаболка: Можете да го направите во секое време од годината

Urednik
РЕЦЕПТОТ за колач со јаболка и пудинг е неверојатно едноставен, а вкусот победува веќе на првиот залак. Неговата подготовка не може да биде полесна, а...
Храна

Појадок кој сам се прави: Пржени лепчиња од рерна за совршен почеток на денот

Urednik
Пржените лепчиња не се само вкусно, туку и многу практично јадење во кое секој ќе ужива. Тие се најчестото решение кога не знаеме што да...