СТАНДАРД life

Бош

КОМПАНИИ

Bosch ќе инвестира во развој на мотори со внатрешно согорување уште најмалку 20 години

Судејќи според најновите информации, Bosch не се откажува од моторите со внатрешно согорување. Како што објавија од „Фајненшл тајмс“, Бош е против фиксацијата на Европската...
КОМПАНИИ

Bosch и Microsoft ќе прават платформа за автомобили

Влатко Зорба
Bosch ќе работи со Microsoft за создавање софтверска платформа за возила, се вели во официјалното соопштение. Со ова и двете компании се надеваат дека ќе...
КОМПАНИИ

Бош: Недостатокот на чипови ќе влијае на растот на автомобилскиот бизнис во 2021 година

Влатко Зорба
Германската технолошка компанија Бош соопшти дека недостигот на чипови ќе влијае на растот на индустријата оваа година, одразувајќи ги загриженоста на голем број производители на...