Стандард

Џеј Зи

КРИПТОВАЛУТИ

Шефот на Твитер и Џеј Зи влегуваат во бизнис со биткоини

Влатко Зорба
Првиот човек на Твитер, Џек Дорси, објави дека тој и познатиот музичар Џеј Зи ќе влезат во заеднички проект насочен кон развој на криптовалути во...
БИЗЛАЈФ

Џеј Зи инвестира во марихуана

Влатко Зорба
Американскиот рапер и продуцент Џеј Зи, сопруг на пејачката Бијонсе, основа инвестициски фонд од 10 милиони долари за поддршка на малите бизниси во секторот марихуана,...