Таг : Марихуана

Хроника

Тетовец проголтал ќесички со марихиана и прашкаста материја кога ја видел полицијата

Берта Китинска
На 14.02.2020 во периодот од 15.15 до 17.45 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Тетово, во содејство со полициски службеници со...
Хроника

Бела грутчеста материја и марихуана пронајдена кај тројца скопјани, полицијата ги привела

Синоќа во 23:00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит пазар ги лишиле од слобода Р.С.(29), Ѓ.Љ.(31), Н.Љ.(28), сите од Скопје, затоа...
Забава МАГАЗИН

10 настани кои го променија светот изминатата деценија

Елена Даскалова
Една деценија можеби и не ни се чини како долг временски период, но факт е дека може да се случат најразлични промени кои целосно го...
Хроника

Истражна постапка против скопјанец за марихуана, се бара мерка притвор

Влатко Зорба
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на...
Хроника

Пронајдени 27 килограми марихуана, приведени две лица од Албанија

Влатко Зорба
Полицијата вчера пронашла 27 килограми марихуана во возило „опел вектра“ управувано од албански државјанин кај село Кажани – на патот за село Ѓавато, битолско. Марихуаната...
МАКЕДОНИЈА

Полицијата уапсила уште две лица пред почетокот на големата акција

Александар Тодески
Пред големата акција која со почеток во 5 часот утрово ја спроведе Министерството за внатрешни работи, а во која беа уапсени десет лица, уапсени биле...
Хроника

Во камион пронајдени околу 100 килограми марихуана

Влатко Зорба
Во товарно моторно возило „даф“, со бугарски национални ознаки, со приколка „тирсан“, со македонски регистарски ознаки, кое го управувал М.К.(66) од Јосифово, валандовско полицијата ноќеска...
Хроника

Полицијата лишила од слобода тетовец, носел нож и добилка со остатоци од марихуана

Полицијата синоќа во 23.30 часот уапсила дваесет и дветгодишно лице од Тетово, бидејќи при извшрен преглед, кај него биле најдени дробилка со остатоци од марихуана,...
Хроника

Уапсени две лица, полицијата им нашла марихуана и паршкаста материја

Вчера во 18:15 часот, полициските службеници од Полициска станица за граничен надзор Блаце, на локалниот пат од Скопје за село Блаце привеле две лица. Приведените...