26.8 C
Скопје
24 септември, 2023
СТАНДАРД life

Марихуана

БИЗЛАЈФ

Џеј Зи инвестира во марихуана

Влатко Зорба
Американскиот рапер и продуцент Џеј Зи, сопруг на пејачката Бијонсе, основа инвестициски фонд од 10 милиони долари за поддршка на малите бизниси во секторот марихуана,...
БИЗЛАЈФ

Амстердам планира да забрани марихуана за туристите

Влатко Зорба
Градоначалникот на Амстердам, екологистката Фемке Халсема, предложи да им се забрани на туристите да ги посетуваат градските „кофишопови“ каде што прво се продава марихуаната пред...
ЕКОНОМИЈА

Заев: Да се легализира марихуаната за развој на туризмот и угостителството

Берта Китинска
Премиерот Зоран Заев во изјава за медиумите кажа дека доколку  парламентот до крајот на годината да го донесе законот за измени и дополнување на законот...
ЕКОНОМИЈА

Регионалните медиуми нашироко пишуваат за најавата на Заев за легализација на марихуаната

Берта Китинска
„Скопје и Охрид како Амстердам, Заев за легализација на марихуаната“,„Нова идеја за охрабрување на туризмот, Заев најави легализација на марихуаната“,„Помош за туризам: Заев најави легализација...