Стандард

г20

КОМПАНИИ

Г20: Светската економија покажува знаци на закрепнување

Влатко Зорба
Глобалната економска состојба се подобрува, но многу бавно како резултат на неизвесноста и големиот јаз меѓу економиите на различни земји, напишаа министрите за економија и...
АНАЛИЗИ

Г20: Историски договор за преструктуирање на долгот во коронакриза

msp-admin
Земјите-членки на Г-20 се согласија за првата заедничка рамка за преструктуирање на суверениот долг, очекувајќи дека некои посиромашни земји ќе имаат проблеми со отплата на...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!