СТАНДАРД life

Гугл

ТЕХНОЛОГИЈА

Google може да пушти Pixel смартфон со 5G следната недела

msp-admin
Според информациите од јапонското бинис издание, Nikkei Asian Review, Google започна со тестирање на производство на 5G паметен телефон, кој може да биде промовиран следната...
ТЕХНОЛОГИЈА

Google ги обврзува производителите на Android телефони да вклучуваат Digital Wellbeing

msp-admin
Со Android 9 Pie, Google воведе функционалност „Digital Wellbeing“, која на корисниците им нуди можност да ги следат и ограничуваат нивните активности / апликации во...
ТЕХНОЛОГИЈА

Нови решенија за заштита на лозинките и личните податоци од Google

msp-admin
Google објави дека воведува голем број на нови функции поврзани со приватноста, кои беа објавени за време на Конференцијата за развивачи Google I / O....