Стандард

конференција

ЕКОНОМИЈА

НУК ја организира втората хибридна конференција КОВИД-19 – Неформален партнер

Влатко Зорба
„На 13-ти Март завршува една година од кога се воведуваат првите рестриктивните мерки за работа на угостителската индустрија со што угостителите добиваат неформален партнер во...
ЕКОНОМИЈА

Ангеловска-Бежоска претседаваше со сесија на конференција организирана од Холандската централна банка

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше на конференцијата на високо ниво „Влијанието на енергетската транзиција врз нашите економии и финансискиот сектор – предизвици и...
ЕКОНОМИЈА

Бабовски на 46-тата конференција на директорите на Платежните Агенции во ЕУ

Влатко Зорба
Вчера и денес во Хелсинки се оддржува 46-тата по ред „Конференција на директорите на Платежните Агенции во Европската Унија“. Македонската делегација ја предводи директорот на...
КОМПАНИИ

Најавено осмото издание на конференцијата AllWeb

msp-admin
Како ќе изгледаат дигиталните комуникации утре? Какви трансформации треба да направат компаниите за да фатат чекор со технологијата и новите навики на нивните корисници? Потребни...
ЕКОНОМИЈА

Заев: Не запираме додека не ја анулираме разликата во вредноста на трудот на мажите и жените

msp-admin
Ниту еден бизнис и општеството воопшто не смее да си дозволи да отфрли настрана половина од човечкиот потенцијал и да не го искористи за сопствениот...
КОМПАНИИ

Mеѓународна конференција „Жени во индустријата“

msp-admin
Mеѓународна конференција „Жени во индустријата“ ќе се одржи денеска и утре во Скопје, во организација на Асоцијацијата на здруженија на инженери и ЕВН Македонија АД....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!