Таг : коса

Забава МАГАЗИН

Зошто косата брзо ви се мрси и како да го решете тоа

Кристина Денесовска
Нашата коса произведува одредена количина масло за да остане хидратантна и да се заштити. Сепак, вишокот може да резултира со слаб волумен, сува коса, иритирано...
Забава МАГАЗИН

Пинк под дејство на алкохол ја потстрижи косата

Дека на никому не му е лесно за време на пандемијата од коронавирусот, на својот Инстаграм потврди и познатата пејачка Пинк. Во видеото кое го...
Забава МАГАЗИН

Актерката Ванеса Хаџинс покажа како изгледа нејзината природна коса

Ванеса Хаџинс е една од ѕвездите која ја истакнува важноста за останување дома поради моменталната ситуација со коронавирусот, а на својот Инстаграм профил откри како...
Забава МАГАЗИН

Карди Би повторно изненади со својот изглед, покажувајќи ја својата природна коса

Кристина Денесовска
Контроверзната раперка Карди Би во повеќе наврати ги изненади обожавателите кога „протекоа“ фоотграфиите од нејзиното лице без шминка, а овој пат таа и сама покажа...
Забава МАГАЗИН

Преслатко момче кое е вистинска сензација на Инстаграм

Малиот Фарук Џејмс има само осум години и веќе има 300.000 следачи на Инстаграм. Фарук стана популарен кога имал две години кога неговата мајка објавила...
МАГАЗИН Стил

Кајли Џенер ја покажа својата вистинска коса

Доколку некој сака да ги менува фризурите, тогаш тоа е Кајли Џенер. Оваа млада милијардерка ги поседува сите должини и бои на перики кои можете...
МАГАЗИН Стил

Скриени прамени, нов пролетен тренд во стилизирањето на косата (ФОТО)

Доаѓа пролетта, а тоа значи дека е време и за освежување и промени, а стилистите откриваат кој начин на нијансирање на косата е најпопуларен за...