Таг : коса

МАГАЗИН Стил

Најверојатно косата ја миете погрешно цело време

Иако се откриени бројни бјути тајни, една од наједноставните се уште не е. Колку пати неделно е потребно да ја миете косата? Се разбира, со...
МАГАЗИН Стил

Колку често треба да ја миете косата за да ви биде сјајна и здрава

Околу миењето на коса не постои официјално мислење, но заедничка препорака е дека секојдневното миење сепак не е најдобро решение. Секојдневното миење на косата ја...
МАГАЗИН Стил

Нова хит-техника за нијансирање на коса – самрак

Елена Даскалова
Самрак како поим можеби ве потсетува на нешто мрачно и темно, или пак на популарните вампирски филмови со Едвард и Бела, но овојпат се работи...
Дом и дизајн МАГАЗИН

9 нешта кои не смеете да ги собирате со правосмукалка

Елена Даскалова
Чистењето со правосмукалка ни изгледа како најлесен и најбезбеден начин да ги отстраниме нечистотиите од нашиот дом. Сепак, некои „ѓубриња“ не треба да се чистат...
Забава МАГАЗИН

Мајли Сајрус во новата година со нов имиџ

Пејачката Мајли Сајрус имаше бурна година зад себе, бидејќи само по шест месеци брак се разведе од актерот Лијам Хемсворт, а потоа имаше врска со...
МАГАЗИН Стил

Зошто коњското опавче ни создава главоболки?

Коњското опавче претставува едноставна, но и стилизирана фризура која од време на време ни нанесува болка. Студиите покажале дека честото врзување на косата во опавче...