Стандард

Монопол

КОМПАНИИ

Повеќе од 30 американски држави го тужат Гугл за проширување на својот монопол

msp-admin
Гугл се соочи со трета голема судска постапка, откако група од 38 сојузни држави и територии на САД ја тужеа компанијата, обвинувајќи ја дека сака...
КОМПАНИИ

Дали монополот на ЕВН е вистинската причина за протестите против поскапувањетона струјата?

msp-admin
Енергетските компании во земјава побараа зголемување на цената на струјата поради зголемените трошоци и намалената потрошувачка, како и поради проблемите со ликвидноста што ги предизвика...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!