СТАНДАРД life

Пандемија

КОМПАНИИ

Пандемијата може да „збрише“ цела генерација стартапи

msp-admin
Претставници од технолошката индустрија ја повикуваат владата во Велика Британија да обезбеди 300 милиони фунти помош за да може да продолжат да работат старт –...
ЕКОНОМИЈА

И покрај пандемијата: Трамп ги зголемува давачките за увозот од Европа

Stefanija Kuzmanovska
И покрај пандемијата, невидените мерки за карантин и стравувањата од економска криза, претседателот на Соединетите држави, Доналд Трамп не се откажал од својата трговска војна,...