Стандард

Пазарна капитализација

КРИПТОВАЛУТИ

Пазарната капитализација на криптовалутите за прв пат близу 2 трилиони долари

Влатко Зорба
Пазарната капитализација на сите криптовалути денес за прв пат се приближи на нивото од два трилиони (2.000 милијарди) долари. Вредноста на сите 9.115 криптовалути што...
КОМПАНИИ

Пазарната капитализација на Tesla се намали за скоро 90 милијарди долари за само една недела

Влатко Зорба
Падот на акциите на технолошките фирми оваа недела збриша скоро 90 милијарди долари од пазарната капитализација на американскиот производител на електрични автомобили Tesla, објави Блумберг....
КРИПТОВАЛУТИ

Пазарната капитализација на Биткоин надмина 900 милијарди долари

Влатко Зорба
Најголемата криптовалута во светот, Биткоин, ја надмина пазарната капитализација од 900 милијарди долари за прв пат во историјата. Ова се случи откако цената на оваа...
КОМПАНИИ

Ќе стигне ли Apple до пазарна капитализација од 3 трилиони долари?

Влатко Зорба
Apple е меѓу омилените компании не само на љубителите на технологијата, туку и на инвеститорите. Таа е прва која доби проценка од 2 трилиони долари...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!