Стандард

Северна Македонија

ЕКОНОМИЈА

Арсовска: Нејасно е врз кои параметри е базиран проектираниот раст од 3,8% идната година

Влатко Зорба
Финансирањето на трошења кои нема да стимулираат раст на продуктивноста и подобрување на условите за работа на субјектите во приватниот сектор кој е двигател на...
ЕКОНОМИЈА

СБ: Северна Македонија продолжува со позитивни трендови во економијата, растот 3,1 отсто

Влатко Зорба
Светска банка ја ревидира стапката на економски раст за годинава од 2,9 на 3,1 отсто. Во најновиот регионален извештај оценува дека Северна Македонија и Косово...
ЕКОНОМИЈА

Деловен форум: Северна Македонија и Србија да достигнат размена од една милијарда долари

Влатко Зорба
Србија е нашиот најголем економски партнер на Балканот, но потенцијалот за соработка се уште не е искористен. Како што беше речено денеска, на деловниот форум...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!