Таг : Штета

ЕКОНОМИЈА

ММФ: Пандемијата ќе предизвика поголема штета отколку што се очекуваше

Stefanija Kuzmanovska
Пандемијата на коронавирус предизвикува поширока и поголема штета на економската активност отколку што се мислеше претходно, објави денеска Меѓународниот монетарен фонд (ММФ). ММФ објави дека...
МАГАЗИН

Книгата за животот на Меган Маркл и Хари ќе нанесе поголема штета дури и од интервјуто на принцезата Дајана?

Stefanija Kuzmanovska
Книгата за животот на Меган Маркл и принцот Хари, оставајќи ги должностите на кралското семејство, наскоро треба да ја види светлината на денот, јавуваат странските...
СВЕТ

СЗО: Носењето маски за лице може да направи повеќе штета отколку добро

Stefanija Kuzmanovska
Претставниците на Светската здравствена организација (СЗО) изјавуваат дека секогаш препорачуваат луѓето да не носат маски за лице, освен ако не се заразени со коронавирус или...
МАКЕДОНИЈА

Лазаревска: ВМРО-ДПМНЕ и Влатко Ѓорчев продолжуваат да работат директно на штета на граѓаните

Stefanija Kuzmanovska
ВМРО-ДПМНЕ и Влатко Ѓорчев продолжуваат да работат директно на штета на граѓаните на Република Северна Македонија. На два три дена сме пред распуштање на Собранието,...
МАКЕДОНИЈА

Шверцери направиле штета од 4.000 евра во МНТ

Речиси 4.000 евра изнесува штетата која навивачката група „Шверцери“ ја направиле во Македонскиот народен театар. Оваа бројка ја изнесе премиерот Зоран Заев одговарајќи на пратеничкото...