СТАНДАРД life

Тим Кук

КОМПАНИИ

Тим Кук навести дека Apple влегува во проект за автономни автомобили

Влатко Зорба
Првиот човек на Apple, Тим Кук, навести дека компанијата сепак влегува во проект за автономни автомобили, за кој се шпекулираше со месеци. – Според мене,...
КОМПАНИИ

Зошто директорот на Apple тврди дека изреката за „работата што ја сакаш“ е ЦЕЛОСНА ГЛУПОСТ?

Влатко Зорба
Пронајдете го она што го сакате. Работи го тоа што го сакаш. Тогаш работата нема да биде работа. Ова звучи премногу добро за да биде...
КОМПАНИИ

Заработува 256 пати повеќе од просечен вработен: Колку плата зема првиот човек на Apple?

Влатко Зорба
Платата и трошоците на првиот човек на Apple, Тим Кук, скокнаа за 28% за една година, на 14,769,259 долари. Минатата година Кук доби 11.555.466 долари...
КОМПАНИИ

Тим Кук: Ние секогаш се стремиме кон најниски можни цени

msp-admin
Извршниот директор на Apple, Тим Кук ја продолжува својата турнеја низ Европа, додека дава интересни интервјуа за различни аспекти од работењето на компанијата. На пример,...