СТАНДАРД life

Фунтa

КОМПАНИИ

Британскиот јавен долг достигна НОВ РЕКОРД

Влатко Зорба
Британската малопродажба малку се опорави во декември, откако трговците отворија продавници по четиринеделното затворање воведено во ноември за да спречат ширење на коронавирус, додека јавниот...
КОМПАНИИ

Британската фунта драстично падна откако Џонсон беше префрлен на интензивна нега (ФОТО)

msp-admin
Британската фунта драстично падна во однос на доларот и еврото, откако британскиот премиер Борис Џонсон заврши во единицата за интензивна нега, откако се влоши неговата...