Таг : Џонсон

Вести

Британскиот премиер заинтересиран за продажбата на Њукасл

Влатко Зорба
Конзорциумот предводен од принцот на Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман се повлече од веќе договорената аквизиција на Њукасл за 300 милиони фунти, што предизвика реакција...
Вести

Џонсон го одложи олеснувањето на рестриктивните мерки

Влатко Зорба
Британскиот премиер Борис Џонсон го одложи олеснувањето на рестриктивните мерки поради коронавирусот во Англија, најавено за овој викенд. Тој предупреди дека Велика Британија може да...
Вести

Џонсон: Доколку е потребно, ќе воведеме карантин за другите земји

Влатко Зорба
Британскиот премиер Борис Џонсон изјави денеска дека земјата ќе воведе карантин за другите земји доколку бројот на случаи на заразени со „Ковид-19“ продолжи да се...
Вести

Џонсон ги повика Британците да вежбаат повеќе (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Премиерот Борис Џонсон ја искористи својата борба против прекумерната тежина за да ги повика Британците да ја подобрат формата на телото и да се справат...
Вести

Џонсон: Не го разбравме правилно вирусот на почетокот на пандемијата

Влатко Зорба
Британскиот премиер Борис Џонсон призна дека владата не го разбирала коронавирусот во текот на првите неколку недели и месеци по избувнувањето на заразата во Велика...
Вести

Џонсон: Не сакам повторно да ја затворам земјата заради короната

Влатко Зорба
Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека не сака Велика Британија повторно да се затвори заради вирусот „Ковид-19“. Тој во интервју за „Сандеј телеграф“ рече дека...
Вести

Не го слуша својот син: Џонсон ги упати новинарите кај неговиот татко да го прашаат за Грција

Влатко Зорба
На прашањето да го коментира фактот дека неговиот татко отпатувал во Грција и покрај препораката на властите во Велика Британија да се воздржат од патување...
Вести

Џонсон вети дека ќе создаде „инфраструктурна револуција“

Влатко Зорба
Британскиот премиер Борис Џонсон вети дека ќе обезбеди „инфраструктурна револуција“ што може да и помогне на Велика Британија да излезе од економското уништување, предизвикано од...