Стандард

Џонсон

КОМПАНИИ

Џонсон се консултира со бизнисот за промена на законодавството по „Брегзит“

Влатко Зорба
Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон побара од деловните лидери да му помогнат да одлучи кои одредби во законодавството треба да се отстранат сега кога...
КОМПАНИИ

Џонсон сака да ја намали улогата на Huawei во британската 5G мрежа

msp-admin
Премиерот на Британија, Борис Џонсон има намера да ја намали улогата на кинескиот телекомуникациски гигант Huawei во британската 5G мрежа, објавија „Гардијан“ и „Дејли телеграф“....
КОМПАНИИ

Британската фунта драстично падна откако Џонсон беше префрлен на интензивна нега (ФОТО)

msp-admin
Британската фунта драстично падна во однос на доларот и еврото, откако британскиот премиер Борис Џонсон заврши во единицата за интензивна нега, откако се влоши неговата...
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!