Стандард

Готвење

БИЗЛАЈФ

Подготвувањето храна кај жените зафаќа 37% од домашните активности, кај мажите само 12%

Влатко Зорба
Подготвувањето храна кај жените зафаќа 37% од домашните активности, додека кај мажите само 12%. Исто така, миењето садови кај жените зафаќа 16% од домашните активности,...
ТЕХНОЛОГИЈА

Sony сака да го промени готвењето преку вештачка интелигенција

msp-admin
Јапонскиот гигант Sony формира нова единица за вештачка интелигенција која може да го промени начинот на готвење и јадење – преку роботи-готвачи и повкусни рецепти....
error: Превземањето на содржина без дозвола од авторот е дело казниво со закон!!!