Стандард

кафеани

ЕКОНОМИЈА

Ќе има ли рестрикции за новогодишните празниците?

Берта Китинска
Идната недела ќе се одлучува дали ќе се скрати дополнително работното време на угостителските објекти пред новогодишните празници. Со цел да нема собири и прослави...
КОМПАНИИ

Кафеани во Виена нудат бесплатен простор за учење

msp-admin
Поради мерките за спречување на пандемијата во австриската престолнина во овој момент се затворени кафеаните. Неколку од нив сепак се отворени, но не за гости...
ЕКОНОМИЈА

Атанасов: Угостителските објекти пред повторно отворање да се дезинфицираат

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, на денешната прес-конференција побара од сопствениците на угостителските објекти пред отварањето на објектите да спроведат дезинфекција....
ЕКОНОМИЈА

Не ја почитувале забраната за работа – затворени уште 4 кафеани и 40 кафемати

Берта Китинска
Затворени се четири угостителски објекти во Битола, Гостивар и Тетово кои не ја почитувале забраната за работа, а надвор од употреба се ставени 40 кафемати...