СТАНДАРД life

Колачиња

Храна

Совршена комбинација на слатко и солено: Пробајте вкусни колачиња со мини переци и путер од кикирики!

Radmila Tasevska
Овие коцки со мини переци и путер од кикиритки се најдобрата закуска за вашата следна забава! Имаат кора со мини переци, а под кората има...
Храна

Вкусни колачиња со какао и бадеми ќе станат омилената закуска на вашето семејство

Urednik
Се ближат постудените денови кога повеќето уживаат во топлината на домот, под ќебе и со добар филм или серија. Овие колачиња се идеални како слатка...
КОМПАНИИ

Google ги исклучува „колачињата“, маркетинг гигантите се свртуваат кон алтернативно следење на корисниците

Влатко Зорба
Alphabet и нејзината подружница Google пред нешто повеќе од еден месец објавија дека ќе ги укинат „колачињата“ за маркетинг цели. Иако за овој потег долго...
ТЕХНОЛОГИЈА

Google ја укинува употребата на „колачиња“ и воведува FLoC: Еве што значи тоа

Влатко Зорба
Google полека се откажува од употребата на „колачиња“ за следење на корисниците кои дозволуваат испраќање персонализирани реклами, но сепак предизвика голем бес кај поборниците за...