16.8 C
Скопје
25 септември, 2023
СТАНДАРД life

Хром

ТЕХНОЛОГИЈА

Chrome го направи сурфањето на Интернет многу побезбедно

Влатко Зорба
Најпопуларниот светски прелистувач Google Chrome, покрај решавањето на проблемот со прекумерна употреба на меморијата, воведува и друго решение кое значително ќе придонесе за безбедноста на...
ТЕХНОЛОГИЈА

Новиот Chrome носи најголемо зголемување на перформансите во последните неколку години

msp-admin
Благодарение на подобрувањата „под хаубата“, прелистувачот на Google – Chrome сега е многу побрз. Google ја објави најновата надградба за најпопуларниот интернет прелистувач во светот,...