СТАНДАРД life

„Купувам домашно“

ЕКОНОМИЈА

Ажуриран списокот на кој може да проверите дали ви следува финансиска помош од државата

Влатко Зорба
Ажурираниот список според кој граѓаните можат да проверат дали се наоѓаат на листата за добивање на финансиска помош од Владата во висина од 6000 денари,...
КОМПАНИИ

Се проширува листата на продавници во кои може да се плаќа со домашната платежна картичка

msp-admin
Се проширува листата на продавници во кои може да се плаќа со домашната платежна картичка, сподели министерката за финансии, Нина Ангеловска. Новите дејности кои беа...
КОМПАНИИ

Медиумите во регионот: Платежната картичка „Купувам домашно“ пример за справување со кризата

msp-admin
Платежната картичка, со која државата во рамките на мерките за справување со коронакризата, им доделува финансиска поддршка на невработените и лицата со ниски примања, наиде...