Стандард

помош

ЕКОНОМИЈА

Економскиот совет го разгледа дополнителниот пакет мерки за справување со економските последици

Економскиот совет, кој работи на иницијатива на претседателот на Владата на Оливер Спасовски, денеска го одржа вториот состанок на кој беше разгледан дополнителниот пакет мерки...
ЕКОНОМИЈА

Загрозени 29.000 вработени во угостителството, бараат помош од државата

Државата да каже дали предвидува поддршка за угостителите. Ако не, тие навреме да бараат помош преку други мерки, за да не останат без никаков приход,...
КОМПАНИИ

Исплатена помошта за лозарите кои имаа предадено, а неисплатено грозје од винарниците

msp-admin
Лозарите кои го предале, а не го наплатиле грозјето од винарниците во периодот од 15 август 2014 до 15 ноември 2016 година денеска на сметка...
КОМПАНИИ

ЕУ одобри милијарди евра помош за батерии

msp-admin
Европската комисија одобри 3,2 милијарди евра државна помош на седум земји-членки на ЕУ за истражување и иновации во производството на батерии, објави „Ројтерс“. Одобрени се...