Стандард

Рекорд

ТЕХНОЛОГИЈА

Се врати астронаутката на НАСА која беше најдолго во вселената

msp-admin
Астронаутката на НАСА, Кристина Кох го собори рекордот и стана првата жена која извела најдолг поединечен вселенски лет. Кох се врат на Земјата после 328...