Стандард

Трговска размена

КОМПАНИИ

Трговската размена меѓу Русија и ЕУ намалена за петтина во 2020 година

Влатко Зорба
Обемот на трговија меѓу Русија и Европската унија минатата година падна за петтина, на 219 милијарди долари, изјави заменик министерот за надворешни работи на Русија,...
КОМПАНИИ

Трговската размена со Германија за 6 месеци изнесува 2,4 милијарди евра

msp-admin
Премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот за економски прашања и координација на економските ресори Фатмир Битиќи, амбасодарката на Сојузна Република Германија во земјава Анка Холштајн,...
ЕКОНОМИЈА

Трговската размена зголемена, до септември 12,29 милијарди долари

Влатко Зорба
Вкупно 12.288.709.000 американски долари изнесува трговска размена на земјава за периодот јануари – септември 2019 година, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Вкупната вредност...