СТАНДАРД life

вежби

Фитнес

🎥HIIT вежби за топење на масните наслаги: Согоруваат калории за 11 минути!

Urednik
Многумина ќе речат дека трчањето е еден од најдобрите начини за губење на вишокот килограми, особено маснотиите што се наталожиле таму. Да, кардио тренингот е...
Фитнес

📽Тренингот на Кортни Кардашијан се смета за идеален за подигнување на градите и затегнување на грбот

Urednik
Кортни Кардашијан промовира начин на живот, а во склад со нејзината долгогодишна работа на полето на здравата исхрана и фитнес, таа направи веб-страница на која...
Фитнес

📽 17-минутниот тренинг на Крис Хемсворт ќе ги зајакне вашите мускули: Ова е тајната на неговиот добар изглед

Urednik
Крис Хемсворт е еден од најпознатите заводници на холивудската сцена, а тајната е во неговиот одличен изглед. Сепак, актерот реши да покаже кои вежби се...
Фитнес

5 вежби на стол за рамен стомак: Правете ги секој ден без многу мака и труд

Urednik
Живееме во свет во кој седиме долго и често неправилно, па ни треба физичка активност. Треба да се движиме, да ја циркулираме крвта низ телото,...
Фитнес

Експерти: 10 вежби кои согоруваат најмногу калории

Urednik
Количината на потрошени калории со различни тренинзи варира во зависност од личноста и нивото на интензитет. Значи, ако сте се прашувале: „Која вежба согорува најмногу...
Фитнес

Како да го затегнеме телото со само неколку минути на ден

Radmila Tasevska
Редовната физичка активност нè прави поубави, а и се чувствуваме подобро. Освен тоа се намалува ризикот од развој на различни состојби, како кардиоваскуларни болести, дијабетес,...